Uchwała w sprawie zaciągnięcia kredytu inwestorskiego została przyjęta 26.07.2016r. większością głosów 56.66% przy 2,44% głosów przeciwnych.

———————————————————————-

W związku z tym, że koszt remontu jest wyższy niż to było zakładane w otrzymanej ofercie od firmy Muńko & Muńko, procedujemy uchwałę, która pozwoli nam uregulować zobowiązania wobec firmy.

Rozbieżności między kwotą, na którą opiewa umowa, a rzeczywistymi wydatkami firmy remontowej wynikają z błędów w projekcie (złe przedmiary), a dokładnie z błędów w ślepym kosztorysie, który nie zawierał wszystkich prac (np. malowania balkonów), oraz był obarczony błędnymi długościami np. rynien, czy podbitki.

Po weryfikacji przez inspektora nadzoru danych ilościowych przekazanych nam przez kierownictwo firmy budowlanej oraz po negocjacjach wysokości należnej kwoty, okazało się, że musimy dobrać kredyt o kwotę do 120 tys. zł.

W związku z tym NIE zwiększy się wysokość opłat na fundusz remontowy.

Mamy nadzieję, że Współwłaściciele naszej nieruchomości ze zrozumieniem podejdą do niespodziewanego wzrostu wysokości kredytu.

————————————–

UCHWAŁA nr 6/2016R (skrót)

właścicieli lokali tworzących Wspólnotę Mieszkaniową nieruchomości przy ul. Strumykowej 25ABCD   w Zielona Górze

w sprawie zaciągnięcia kredytu inwestorskiego na roboty towarzyszące termomodernizacji tj., prace wykończeniowe, wymianę drzwi wejściowych, montaż daszków na wejściami, malowanie balkonów.

Działając na podstawie art. 22 ust. 2 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 80, poz. 903 z późn. zm.) właściciele lokali tworzący Wspólnotę Mieszkaniową postanawiają:

W celu sfinansowania określonej wyżej inwestycji, wyrazić zgodę na zaciągnięcie kredytu  przez naszą Wspólnotę Mieszkaniową dla budynku mieszkalnego ul. Strumykowa 25ABCD w Zielonej Górze w Banku PKO BP  (dalej zwanym Bankiem) z siedzibą w Zielonej Górze ul. Stary Rynek następującego kredytu inwestycyjnego:

  • kwota kredytu w wysokości do 120 000zł (słownie: sto dwadzieścia tysięcy zł),
  • okres spłaty kredytu do 180 miesięcy.

Źródłem spłaty kredytu będą wpływy na fundusz remontowy, ustalone obecnie  w wysokości 1,20zł  na 1 metr kwadratowy.

 

6 Comments

  • Maciejek pisze:

    Pytanie mam takie czy uchwala o zburzeniu sciany balkonowej u dwoch mieszkanców jest pzryjeta.

  • melisa pisze:

    Interesuje mnie dlaczego ten styropian wciąż leży na dziedzińcu mimo że prace związane z ociepleniem budynku są dawno zakończone. Czy to już tak zostanie na stałe jako wystawa albo dekoracja? Bardzo estetyczne.

    • admin pisze:

      Ten bałagan będzie lada dzień usunięty z placu za 2 tygodnie, takie są zapewnienia firmy.
      IL

  • m3 pisze:

    Przepraszam, ale co nas obchodzą błędy w kosztorysie zrobione przez firmę remontową? Rozumiem, że umowa na wykonanie określonych usług (w tym również na np. malowanie balkonów) została podpisana i wykonawca ma się z niej wywiązać. I tyle. A co, jeśliby się okazało, że „musimy” (nic nie musimy!) dobrać nie 120 tyś, tylko 500 tyś, to co wtedy? Skąd w ogóle ta kwota 120 tyś i na jakiej podstawie została zaakceptowana?
    Wygląda to wszystko na zwykłe naciąganie nas przez firmę remontową.

    • admin pisze:

      Błędy w kosztorysie zrobiła projektantka. Na podstawie jej tzw. ślepego kosztorysu firmy składające swoje oferty wyliczyły koszty termomodernizacji.
      Umowa z firmą remontową jest ryczałtowa, jednak jeśli są roboty tzw. ukryte, a wykonane przez firmę, to ponosimy ich koszty.
      Zapraszam do węzła we wtorek, tam można obejrzeć dokumentację całego remontu (kosztorys, oferty firm, notatki służbowe z negocjacji…) również to jakie prace zostały wykonane, a nie były uwzględnione w projekcie. Na marginesie, malowania balkonów również nie było w kosztorysie.
      Kwota do 120 tys. nie jest z kapelusza, prawdopodobnie będzie nieco niższa, ponieważ mamy jeszcze pewną kwotę na koncie, którą można wykorzystać.
      IL